Ostatnie lata były wyjątkowo trudne: pandemia, stan pocovidowy, wojna za naszą granicą, kryzysy ekonomiczne, kryzysy ekologiczne, czy w końcu coraz bardziej dosięgająca nas katastrofa klimatyczna. Jeśli dodamy do tego codzienny stres wywołany pośpiechem, problemami w pracy, napięciami w rodzinie, strachem o przyszłość naszą własną i naszych dzieci oraz niezliczoną liczbą innych problemów dopadających nas każdego dnia, to staje się jasne, że nie może to pozostać bez wpływu na naszą kondycję psychiczną i zdrowie.

Już w czasie pandemii wielu ludzi doświadczało bezsenności czy stanów lękowych związanych z ryzykiem utraty pracy. Depresja czy stres długotrwały to tylko jedne z wielu powikłań po doświadczeniu przechodzenia przez okres COVID-owy. Prawdopodobnie w dłuższej perspektywie z wirusem zmierzy się każdy z nas, lecz to nie jedyne zagrożenia. Jak przejdziemy te próby, zależy przede wszystkim od naszej kondycji psycho-fizycznej.

Pandemia „uwięziła” nas w domach, które siłą rzeczy stały się naszym miejscem pracy. Jednak wielu z nas przyjęło strategię „na przeczekanie”, nie zdając sobie sprawy, że świat już nie będzie taki sam i wielu pracodawców pozostawi ich w systemie „home office” na stałe lub okresowo. Nie wszyscy byli na to gotowi, co mogło wywołać duży dyskomfort i różnego rodzaju obciążenia. Jak się dostosować do zaistniałych i nadchodzących zmian? Tym właśnie problemom poświęcone jest szkolenie pod znamiennym tytułem.

„Jak pracować i nie zwariować?”
Zachowanie psychicznej równowagi i zdrowia
w erze postpandemicznej.

Podczas szkolenia dowiesz się:

  1. Jak stworzyć domowy „home office”, by efektywnie i komfortowo pracować?
  2. Na czym polega profilaktyka zdrowia fizycznego na co dzień i jak sobie radzić z typowymi problemami.
  3. Jak zwalczyć stres długotrwały i najczęstsze zjawiska, jakie mu towarzyszą?
  4. W jaki sposób poradzić sobie z typowymi chorobami naszej cywilizacji, nie sięgając po tabletki (np. zaburzenia snu, stany depresyjne, skłonoości do nałogów, otyłość, nadciśnienie, bóle kręgosłupa, alergie i wiele innych).
  5. Jak zachować równowagę między pracą, a życiem rodzinnym?